Eesti joogitootja Punch Drinks alustas desinfitseerimisvahendite tootmist

Eesti joogitootja Punch Drinks alustas desinfitseerimisvahendite tootmist, et aidata piirata COVID-19 viiruse levikut Eestis. Desinfitseerimisvahendid on saadaval e-poes, Bolt Foodis ning peagi ka apteekides üle Eesti.

„Koroonaviiruse valguses otsustasime, et meie kohus ettevõttena on aidata Eesti riiki ja inimesi sel raskel ajal. Meil oli olemas tootmisvõimekus ja -suutlikkus, mistõttu meie strateegia ajutine muutmine tundus ainuõige otsusena,“ lausus Punch Drinks juht Kristjan-Walter Kask.

Punch Drinks, mille põhitoodanguks on orgaanilised käsitöö karastusjoogid ja kokteilid, viisid end kiiresti kurssi regulatsioonide ja nõuetega, mida desinfitseerimisvahendite tootmiseks on vaja täita ning korraldasid tootmisprotsessi ümber. „Me ei kõhelnud tootmises sekunditki, kuid tundsime muret, kuidas saada võimalikult kiiresti vajalikud load ja sertifikaadid. Meil on hea meel, et Terviseamet oli samuti valmis kiiresti reageerima ning tulenevalt eriolukorrast käis lubade taotlemine ja paberimajandus kähku,“ selgitas Kask. Ta lisas, et Punch Sanitizeri puhul on tegemist terviseameti poolt ametlikult heaks kiidetud desinfektsioonivahendiga, millele on väljastatud biotsiidi registreerimistunnus.

Ettevõtjad jagavad vastutust kriisi ajal aidata

Tootmisvõimsuse suurendamiseks tegi Thomas Padovani koos Webinfluence Grupi ning Bellone Investiga kiire investeerimisotsuse. „Usun siiralt, et kõigil ettevõtjatel on kohustus aidata võidelda selle viirusega, kui selleks on võimalus. Hindame kõrgelt Punch Drinksi soovi panustada meie ühiskonna turvalisusesse,“ selgitas Thomas Padovani. Ta lisas, et kuigi investeering tehti hetkel desinfitseerimisvahendite tootmise suurendamiseks, näevad nad Punch Drinkis laialdasemat potentsiaali. „Punch on väga ambitsioonikas ning võimeline kiiresti kasvama. Näeme, et turul on olemas nõudlus orgaaniliste käsitöö limonaadide ning kokteilide vastu, mis on välja töötatud parimate kokteilimeistrite poolt,“ lausus Padovani.

Padovani tõi välja, et kriisi ajal on nende eesmärk olla kõikidele praegustele investeeringutele ja partneritele toeks, et üheskoos kriisist välja tulla. „Keegi ei tea hetkel, kui sügav kukkumine täpselt tuleb. Olukord, kus maailm ja majandus niiviisi pausile pannakse, on esmakordne. Seetõttu anname endast parima, et aidata oma partneritel olukorrast võimalikult väikeste kaotustega välja tulla,“ ütles Padovani.

Antiseptikud on saadaval Medifum e-poes, Apteekides ja Boltis

Punch Sanitizer desinfitseerimisvahendid hävitavad tõhusalt baktereid, pärmi, hallitust ja viiruse. Lisaks on toode värvi- ja lõhnaainevaba ning sobilik nii kutseliseks kui ka koduseks kasutamiseks.  „Täna on meil tootmisvõimekus 4000L päevas, kuid peagi loodame seda suurendada 6000L päevas. Anname endast parima, et tagada tooraine tarned, mis tänases oludes on kahjuks küllaltki ettearvamatu,“ ütles Kask.

Ta märkis, et kui leitakse partner ka välismaalt, siis ollakse valmis toodet eksportima. „Hetkel on meil biotsiidi tootmise luba ainult Eesti jaoks ehk võime toodet müüa ainult Eestis. Meile teadaolevalt ei ole Eestis ühtegi ettevõtet, kes oleks välismaal kantud biotsiiditootjate nimekirja. Kui leiame partneri, kellel on olemas vajalik litsents, siis oleme valmis eksportima,“ selgitas Kask.

Praegu müüakse desinfitseerijaid Punch Drinks e-poes erinevates suurustes ja kogustes, kuid alates sellest nädalavahetusest ka Bold Foodis ning peagi ka apteekides. „Oleme sõlminud lepingu Magnum Medicaliga, mis tähendab, et meie desinfitseerimisvahendid on peagi saadaval apteekides üle Eesti. Lisaks otsime aktiivselt edasimüüjaid, et teha toode kättesaadavaks kõigile abivajajatele,“ rõhutas Kask. Ta lisas, et ettevõtte eesmärk ei ole kriisi ajal hõlptulu teenida, mistõttu on hinnad mõistlikud ja konkurentsivõimelised.

Artikkel refereeritud: https://www.bioneer.ee/adcashi-asutajad-aitavad-eestis-toota-desinfitseerimisvahendeid

Jälgi mis maski ostad. Apteegid äritsesid tolmumaskidega
Probiootilised bakterid puhastusvahendites ja hügieenitoodetes?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close Minu ostukorv
Close Soovid
Close Viimati vaatasid...
Close
Close
Kategooria