Mugav antigeeni test näitab, kes on TÄNA nakkusohtlik

COVID-19 antigeeni kiirtestid on eelmisest aastast jõudsalt arenenud ning nende täpsus ja spetsiifilisus on viidud uuele tasemele. Siiani puuduvad vastavad regulatsioonid ning sellest tulenevalt on test mõeldud vaid professionaalseks kasutamiseks.

Saksamaa toob antigeeni kiirtestid tasuta inimesteni ning lubab alates 6.03 kodukasutusse.

Saksamaa terviseminister plaanib üleriigiliselt pakkuda tasuta COVID-19 antigeeni kiirteste. Valitsus püüab laiendada oma riiklikke testimisvõimalusi, kuna riik otsib võimalusi piirangute leevendamiseks ja tagasivõtmiseks ning koolide ja ettevõtete taasavamiseks. Terviseminister Jens Spahni sõnul on valitusel plaanis katta kõik antigeeni kiirtestide kulud ning tagada kõigile tasuta testimise võimalus kodus. Spahni sõnul on regulatsioonid kiirtestide suhtes tulemas ning peale rohelise tule saamist algab laiaulatuslikum testimine ning lähenemine viiruse seljatamise eesmärgile.

Olukord Eestis.

Vaadates igapäevaseid uudiseid, ei ole Eestis koroonaviiruse leviku taandumist kahjuks näha. COVID-19 positiivsete arv aina kasvab ning kehtestatakse järjest rangemaid piiranguid. Millegipärast meeldib meil enne näha suuri numbreid vs tegutseda ennetavalt ja siis kiruda. Eesti jääb regulatsioonide tegemisega teistest Euroopa Liidu riikidest maha ja liigume veelgi sügavamale kriisi. Saksamaa on aga ühe sammu kaugusel kiirtestide viimisest rahvani.

Turule on toodud juba mitmeid teste, millest üks on Saligen antigeeni kiirtest. Testi täpsus on 97,8% ning spetsiifilisus 100%.

Saligen on Euroopa Liidus arendatud vastavusdeklaratsiooniga antigeeni kiirtest, mis põhineb SARS-CoV-2 antigeeni tuvastamise põhimõttel inimese süljes. Saligeni kasutamisel puudub igasugune füüsiline kokkupuude ning tulemus saabub vaid 10 minutiga.

Kuidas kasutatakse Saligen antigeeni testi?

Antigeeni kiirtest on mugav ja kindel lahendus erinevat tüüpi ettevõtetele ja haridusasutustele, kes soovivad perioodiliselt skriinida meditsiinitöötaja juuresolekul enda töötajaid või õpilasi ning tuvastada viirusekandjad veel enne, kui nad on terve kollektiivi jõudnud nakatada. Kui regulatsioonid lubaks, siis saaks testi tegemisega igaüks kodus ise hakkama. Testi tegemiseks on vajalik vaid veidi sülge ning 10 minutit vaba aega.

  • Testitav isik peab 30 sekundi vältel enda suhu koguma sülge (~0,5ml).
  • Süljeproov kogutakse anumasse.
  • Anumas olev proov segatakse läbi.
  • 10 minuti pärast on tulemus nähtav spetsiaalsel testerkaardil.

Testi tegemise eel ärge suitsetage, sööge, jooge, kasutage kosmeetikat ega puudutage kontakläätsi.

Saligeni testerkaardile on paigaldatud sisekontrolli element, mis näitab kas kasutatud proov oli piisav – tänu sellele on koheselt teada, kas testi läbiviimine oli edukas.

Mis vahet on antigeeni testil ja antikehade testil?

Tihti aetakse segamini antigeeni test antikehade testiga. Kui antigeeni test tuvastab spetsiifiliselt koroonaviiruse olemasolu ning nakkusohtlikkuse testimise hetkel, siis antikehade testi tulemus näitab vaid seda, kas isik on juba COVID-19 haiguse läbi põdenud. Antikehade testimine on ka mõnevõrra ebamugavam, sest testi läbiviimiseks on vajalik vereproov. Erinevalt antigeeni testist, ei sobi antikehade test ulatuslikuks ja regulaarseks testimiseks.

Koroona test-Koroonaviiruse tulemusega ka A- ja B-gripi vastus
Näomask – mida tähendab Type I, Type 2 ja Type 2R?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close Minu ostukorv
Close Soovid
Close Viimati vaatasid...
Close
Close
Kategooria