Kirjutas

Näomask on tänaseks tavaline osa igapäeva elust.

Meditsiiniline ühekordne näomask on hea ja soodne võimalus nakkushaigustest hoidumiseks.

Kuid, kas oled tähelepannud, et meditsiinilisi maske on erinevat tüüpi? Mida tähendab Type I, Type II ja Type IIR?

Selles artiklis anname põgusa ülevaate, mis on nende vahe ja millist võiksid eelistada.

Loe edasi:

Meditsiinilised maskid sobivad ideaalselt kasutamiseks avalikes kohtades – nad aitavad peatada seda kandva inimese väljahingatava sülje või hingamisteede sekretsiooni levikut, muutes need suurepäraseks võimaluseks viiruste ja potentsiaalselt kahjulike bakterite leviku peatamiseks.

Mis vahe on I ja II tüüpi maskidel?

I ja I R tüüpi näomaskide BFE (bakterite filtreerimise efektiivsus) on 95%, II ja II R tüüpi näomaskide BFE on 98%. I R- ja II R-tüüpi maskide hingamiskindlus ja pritsmekindlus on täpselt samad.

I, I R, II ja II R tüüpi maskid on meditsiinilised maskid, mida testitakse väljahingamise suunas (seest väljapoole) ja võetakse arvesse bakterite filtreerimise efektiivsust.

Seda tüüpi kirurgilised maskid takistavad kandjat ümbritsevat keskkonda nakatamast.

Mis on II tüüpi mask?

II tüüpi näomaskid (EN14683) on meditsiinilised näomaskid, mis koosnevad 3-kihilisest kaitsekonstruktsioonist, mis takistab suurte osakeste jõudmist teise isikuni või tööpinnale.

Mis on IIR tüüpi mask?

IIR tüüpi näomaskid EN14683 on meditsiinilised maskid, mis koosnevad neljakihilisest konstruktsioonist, mis takistab suurte osakeste jõudmist teiste isikuteni või tööpindadele.

IIR tüüpi näomaskid sisaldavad pritsmekindlat kihti, mis kaitseb vere ja muude kehavedelike eest. IIR tüüpi maske testitakse väljahingamise suunas (seestpoolt ja väljast) ning võetakse arvesse bakterite filtreerimise efektiivsust.

Väärib märkimist, et IIR tüüpi maskide vedelikukindlad omadused on mõeldud just lähedastesse keskkondadesse, näiteks hooldekodudesse ja haiglatesse, ning kaitsevad köha ja aevastuste vedeliku ülekande eest.

Samuti on Type IIR maskid WHO ehk Maailma Terviseorganisatsiooni poolt sertifitseeritud.

Kuidas maski ohutult kasutada?

  • Enne maski puudutamist puhastage käed – peske käed vee ja seebiga, kasutage alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Asetage mask näole. Maskil käib värviline pool väljapoole ja ninaklambriga serv ülespoole. Pigistage maski metallriba või jäik serv nii, et see vormub ümber teie nina. Veenduge, et mask kataks nina, suu ja lõua.
  • Juhul kui kannate prille, asetage need maski peale.
  • Pärast kasutamist eemaldage mask.
  • Visake mask kohe pärast kasutamist ära.
  • Pärast maski puudutamist või selle eest võtmist puhastage uuesti käed.