Airthings radooni mõõtejaam Wave Radon - Medifum - heaolu algab siit

Airthings radooni mõõtejaam Wave Radon

189.00

✔ Loo konto, saad kohe 2€ osturaha!
✔ Püsikliendile -9% igalt tootelt!
✔ Iga ostuga teenid raha!

Juhtmevaba ja patareitoitel radooni mõõte jaam, radooni, õhuniiskuse ja temperatuuri mõõtmiseks, mis ühendub mobiiltelefoniga (Bluetooth) või Airthings Hub keskseadmega (Smartlink)

Sobib hästi ruumides radooni taseme määramiseks.

Pidevas inimkasutuses olevatesse ruumidesse sobib Wave Plus (lisaks CO2 sensor).

Mobiilsed teavitused radooni ohu korral, visuaalsed teavitused seadmel (roheline, kollane, punane LED).

Tasuta Android ja iOS mobiilirakendused ning veebipõhine kasutajaliides koos andmete analüüsi, ekspordi ning nõuannetega.

 • Patarei kestvus 18 kuud.
 • Lihtne paigaldus seinale.
 • Toide: 2xAA patareid
 • Mõõdud: 12cm x 3,6cm
 • Kaal: 219g
Selle toote ostmisel teenid 1,890 preemiapunkti!
Kogus
Eeldatav kättetoimetamise aeg: 02.06.2023 Tootekood: 7090031109103 Kategooriad: ,

Mis on radoon?

Radoon (Rn222) on värvitu ja lõhnatu õhust raskem looduslik radioaktiivne gaas.

Radoon on pärit maakoorest ning tekib uraani radioaktiivsel lagunemisel. Kõikidele radioaktiivsetele elementidele on omane ebastabiilsus: nad lagunevad iseenesest, tekitades uusi radioaktiivseid või mitteradioaktiivseid elemente ning eraldades samas ioniseerivat kiirgust. Radoonisisalduse mõõtühikuks on Bq/m³ (bekerell kuupmeetri kohta).

 • Eesti kuulub Euroopas keskmisest kõrgema radooniriskiga riikide hulka.
 • Radoon on suitsetamise järel teisel kohal kopsuvähki haigestumise tekitajaks.
 • Eestis haigestub aastas umbes 100-150 elanikku kopsuvähki tulenevalt radoonist nende elukeskkonnas, seda on ca kaks korda rohkem kui hukkub aastas inimesi liikluses.
 • Erilise riski all on suitsetajad, tingituna suitsetamise ja radooni sünergilisest efektist.

Radooni aktiivsuskontsentratsioon välisõhus on üldjuhul madal, sest radoon hajub välisõhus ning ei kujuta seetõttu ohtu tervisele. Kuid aluspinnasest siseruumidesse sattuv radoon võib õhu radoonisisalduse tõsta määrusega kehtestatud normidest oluliselt kõrgema tasemeni.

Kõrge radoonisisaldusega siseõhu peamiseks põhjuseks on majaaluse pinnase kõrge radooniriski tase, mille põhjustavad aluspõhja uraanirikkad kivimid – graptoliitargilliit, oobolus fosforiit, mõned Devoni settekivimite erimid jt. Täiendav radoon võib pärineda põhjaveest, ehitusmaterjalidest ja pinnakattes olevatest rändkividest.

Radoon imbub ruumidesse maja alusest pinnasest ja põhjaveest ning tulenevalt sellest esineb radooni peamiselt keldrites ja esimestel korrustel. Radoonisisaldus siseõhus kõigub väga suurtes piirides. Mida gaasikindlam on hoone vundament, seda vähem pääseb radooni hoonesse.

Radoonitase hoone siseõhus sõltub ilmastikust, so õhurõhk, tuulesuund, maapinna niiskus %, maapinna külmumine jms. Lisaks mõjutab radooni taset hoones ventilatsioon ning selle kasutamine, akende ja uste avamine, küttekolded jne. Mida pikemaajaliselt radoonitaset siseõhus monitoorida seda täpsema tulemuse saab.

Euroopa Liidu Nõukogu direktiivi 2013/59/Euratom alusel sätestati Eestis siseruumide õhu radoonisisalduse viitetase 300 Bq/m3 (erandina peab koolieelsete lasteasutuste ja koolide siseruumide radooni aktiivsuskontsentratsiooni aasta keskväärtuse olema alla 200 Bq/m³). Viitetaseme ületamisel tuleb kaaluda ja vajaduse korral tarvitusele võtta meetmeid radoonisisalduse vähendamiseks.

Info pärineb Radoonitõrjekeskuse lehelt.

Bränd

Airthings

Tagasiside tootele
 • 0
  0 Hinnangut
 • 5 tärni
  0%
  4 tärni
  0%
  3 tärni
  0%
  2 tärni
  0%
  1 tärn
  0%
Arvustused

Veel pole arvustusi.

Lisa oma arvamus tootest

Oled esimene, kes annab hinnangu tootele: “Airthings radooni mõõtejaam Wave Radon”

Küsi hulgipakkumist