Võimas magneesium-tauraat,tsitraat ja glütsinaat.

MIKS ON MAGNEESIUM OLULINE?

Magneesium on meie igapäevase toitumise üks olulisemaid elemente. Seda on vaja enam kui 300 meie kehas toimuva protsessi jaoks, nagu rakkude energia vabastamine, lihaste ja närvide funktsioonide säilitamine ja palju muud. Umbes 60% meie toidust saadavast magneesiumist ladestub meie luudesse, aidates neil püsida tugevana, kuid keha kasutab neid varusid lihaste ja pehmete kudede jaoks, kui seda toiduga piisavalt ei saa.

Üks olulisemaid omadusi magneesiumil on tagada lihaste normaalne töö.

Süda vaieldamatult kõige tähtsam lihas – magneesium aitab tagada, et süda töötab korrapäraselt. Magneesiumit on vaja ka seedeelundkonna ja mujal leiduva silelihaskoe tööks.

Väga oluline on magneesium inimestele, kes tegelevad aktiivselt spordiga – kuna neil kulub magneesiumi märkimisväärselt rohkem, kui istuva eluviisiga inimestel.

Magneesium aitab säilitada ka luid ja hambaid normaalsena. Magneesium kindlustab õige koguse kaltsiumi eraldumise erinevatesse kudedesse, takistades samal ajal kaltsiumiga üleküllastumast näiteks lihaskude, kus kaltsiumi on vaja vaid piiratud koguses. Magneesium aitab kaasa ka närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Normaalne närvisüsteemi toimimine on märkimisväärselt olulisem, kui arvatakse. Mõtle vaid kõikidele kehafunktsioonidele, mida närvisüsteem kontrollib, nagu lihaskontraktsioon, südametegevus, reaktsioonid ja palju muud.

Stress on üks närvisüsteemi tasakaalu häiretest. Seega kui tunned, et oled stressis, on tähtis, et saaksid piisavas koguses magneesiumit, et kaitsa oma närve ja hoida end rahulikuna.

Millest magneesiumi defitsiit tekib?

Kriitilise tähtsusega mineraali – magneesiumi – puuduse käes kannatab pea 80% inimestest, kuna põllumajandussaaduste liigse kultiveerimise ning pestitsiidide kasutamise tõttu on kaotanud pinnas vajalikud mineraalid. Samuti kõrgkuumusel töödeldud toidud on kaotanud oma toiteväärtuse.

Tänapäeva inimesel on magneesiumi raske saada, kuid lihtne kaotada – stress, alkohol, kohv, liigne magusa söömine, antibiootikumid, diureetikumid, lahtistid, südamepreparaadid, E vitamiini puudus – kõik viivad magneesiumi kehast välja.

Magneesiumi puuduse süptomid võivad olla:

  •  Isutus, iiveldus
  •  Väsimus, nõrkus
  • Rahutus, närvilisus
  • Unehäired
  • Probleemid seedimisega
  • Kordinatsioonihäired
  •  Lihasvärinad ja lihaskrambid
  • Apaatia, depressioon, südamerütmi häirumine
  • Sportlike tulemuste langemine
  •  Koormusest aeglane taastumine
  • Krambid jalgades
  • Silmalau tõmblused

MAGNEESIUMTAURAAT 

Magneesiumtauraat on kõrge biosaadavusega magneesiumivorm, kus magneesiumi elemendi kandjaks on aminohape tauriin. Magneesiumtauraat võib osutuda parimaks magneesiumivormiks kõigile neile, kes soovivad magneesiumi igapäevase tarvitamisega toetada eelkõige oma südant ja veresoonkonda ning alandada või stabiliseerida vererõhku ja veresuhkurt.

Aminohapet tauriin kasutab organism magneesiumi transportimiseks rakkudesse ja sealt välja.

See protsess toimub erinevat tüüpi rakkude puhul kogu kehas (närvirakud, südamerakud, immuunrakud, naharakud jne). Seega põhjus, miks magneesiumtauraat on suurepärane magneesiumivorm peitub tauriini osaluses magneesiumitranspordil inimorganismis.

MIKS VALIDA MAGNEESIUMITAURAAT?

  • Vererõhk – nii magneesiumil kui tauriinil on vererõhku alandav toime, mis aitab parandada verevarustust ja takistab veresoonte kokkutõmbumist, seega on need koos kasutamisel veelgi tõhusamad.
  • Süda – Kuna magneesium ja tauriin aitavad mõlemad vererõhku langetada, kaitsevad nad südant ebaregulaarsete südamelöökide eest. Lisaks aitab magneesiumtauraat aktiivselt kaasa südame tööle. Seetõttu on magneesiumtauraat kõige kasulikum magneesiumivorm südame-veresoonkonna tervisele. Südame- ja veresoonkonna kasulikku mõju toetab ka 2018. aasta loomadel läbiviidud uuring (viide allpool), mille tulemusena hinnati, et magneesiumtauraadil on oma tugeva antioksüdantse toime kaudu silmapaistev antihüpertensiivne ja kardioprotektiivne toime ning seda saab kasutada toidulisandina südame-veresoonkonna tervise toetamiseks.
  • Veresuhkur – Uuringud on näidanud, et nii magneesiumtauraat reguleerib tervislikku veresuhkru taset. On leitud, et magneesium ja tauraat parandavad organismi tundlikkust insuliini suhtes ja vähendavad diabeedi tüsistuste riski.

Magneesiumtauraat on parim valik magneesiumipuuduse leevendamiseks, kui magneesiumi tarvitamise üks peamisi eesmärke on toetada oma südant ja veresoonkonda või alandada/stabiliseerida vererõhku ja veresuhkrut organismis.

Kui olete siiani eelnevalt kasutanud mõnda teist magneesiumivormi, siis kindlasti tasub võrdluseks magneesiumtauraati proovida!

Magneesiumtsitraat

Magneesiumtsitraat on magneesiumi vorm, mis on seotud sidrunhappega. Seda hapet leidub looduslikult tsitrusviljades ja see annab neile hapuka maitse. Kunstlikult toodetud sidrunhapet kasutatakse toiduainetööstuses sageli säilitusainena ja maitsetugevdajana.

Mõned uuringud näitavad, et seda tüüpi magneesiumivorm on üks biosaadavamatest magneesiumivormidest, mis tähendab, et see imendub seedetraktis kergemini kui teised vormid.

Magneesiumtsitraat on üks levinumaid magneesiumipreparaate.

Loodusliku lahtistava toime tõttu kasutatakse seda mõnikord ka suuremates annustes kõhukinnisuse raviks.

Veelgi enam, seda turustatakse aeg-ajalt rahustava ainena, mis aitab leevendada depressiooni ja ärevusega seotud sümptomeid, kuid nende kasutusalade kohta on vaja rohkem uuringuid.

Magneesiumglütsinaat

Magneesiumglütsinaat moodustub elementaarsest magneesiumist ja aminohappest glütsiinist.

Keha kasutab seda aminohapet valkude valmistamisel. Seda esineb ka paljudes valgurikastes toitudes, nagu kala, liha, piimatooted ja kaunviljad.

Magneesiumglütsinaat imendub kergesti ja sellel võib olla rahustav toime.

Glütsinaati kasutatakse sageli une parandamiseks ja mitmesuguste põletikuliste seisundite, sealhulgas südamehaiguste ja diabeedi raviks.

See võib aidata vähendada ärevust, depressiooni, stressi ja unetust. Kuid teaduslikud tõendid nende kasutuste kohta on piiratud, mistõttu on vaja rohkem uuringuid.

Magneesiumglütsinaati kasutatakse sageli rahustava toime tõttu ärevuse, depressiooni ja unetuse raviks. 

B12 vitamiin-puuduse sümptomid beebil
Covid-19, A-, B-gripi viirus või ülemiste hingamisteede viirused-ennetamine ja toetamine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close Minu ostukorv
Close Soovid
Close Viimati vaatasid...
Close
Close
Kategooria