Valu ei anna asu? Kompressioonravi sobib hästi nii sportlasele kui rasedale

Kui sõna “kompressioonravi” võib esmapilgul tunduda midagi arusaamatut või vajalikku eeskätt vanemaealistele, siis tegelikult kasutatakse seda edukalt nii nooremate kui vanemate inimeste puhul, sõltumata tervisemurest, soost või vanusest.

Ent kuidas see tegelikult käib ning mil moel võiks kompressioonravist abi olla?

Sobiv lahendus nii traumast kui operatsioonist taastumisel

Kompressioonravi kasutatakse edukalt näiteks: veenipuudulikkuse, lümfodeemi kui ka operatsioonist või traumast tingitud tursete puhul.

Võib-olla oled märganud jõusaalis või terviserajal sportlasi kompressioonpõlvikutega treenimas – seda tehakse eeskätt näiteks jäsemete tursumise vältimiseks ja vähendamiseks kui ka parema ja kiirema taastumise soodustamiseks.

Ent mida kompressioon õigupoolest tähendab?

Lihtsamalt öeldes on tegemist kas tervele jäsemele või konkreetsele liigesele väljastpoolt surve avaldamisega, tänu millele paraneb selle piirkonna verevarustus.

Selle töö teevadki edukalt ära näiteks kompressioonsukad, -põlvikud, vööd ja elastiksidemed, mis aitavad probleemsel kohal kiiremini taastuda.

Kompressioonpõlvikute või -sukkade kandmiseks ei pea ootama suuremate probleemide tekkeni – kui märkad veenilaiendeid või punaste kapillaaride ilmumist nahapinnale, on meditsiinilised kompressioonpõlvikud parimaks abimeheks, kuna stabiliseerivad teatud piirkonnas vereringet.

Põlvikutele on heaks alternatiiviks silikoonkummiga kompressioonsukad, mis leevendavad staatilisele koormusele järgnenud sääremarjade ja labajalgade valu.

Sukki on väga paljudes erinevates suurustes, mistõttu sobivad need hästi ka meestele.

Samuti võib ravisukki kasutada ka näiteks öiste krambivalude korral.

Elastsed sidemed aitavad liigestel taastuda

Sageli on kompressioonravi puhul tarvis tagada mitte kogu jäseme, vaid teatud liigese stabiilsus ja mugavus, olgu sooviks võimalike vigastuste vältimine või treeningute tasa ja targu jätkamine.

Sellist eesmärki teenivad elastsed sidemed.

Neid saab kasutada kahjustatud liigeste taastumiseks ja erinevatest põletikest tingitud valu vähendamiseks.

Sidemeid leidub erinevates suurustes ning probleemsetele piirkondadele nagu hüppeliiges, küünarliiges ja põlv, aitamaks leevendada nii reumast kui ka artriidist tulenevat valu ja ebamugavustunnet või kaitsmaks liigest võimalike kahjustuste eest.

Vöö toetab hästi nii operatsioonijärgselt kui raseduse ajal

Samasugusel põhimõttel töötavad ka kõhule ja seljale mõeldud meditsiinilised elastikvööd, mida kasutatakse näiteks vöökoha-ristluupiirkonna radikuliidi, osteohondroosi ja närvipõletike ning samuti spordiga seotud traumade ravimisel ja profülaktikas.

Operatsioonijärgsed sidemed on seevastu loodud kasutamiseks pärast operatsiooni või vigastust ning aitavad selgroo ebastabiilsust korrigeerida, parandamaks seeläbi ka kandja rühti.

Rasedate seas koguvad aina rohkem populaarsust toetavad vööd, mis vähendavad seljale avalduvat koormust ning aitavad toetada kõhtu, seda eeskätt raseduse teises pooles.

Stabiilsuse ja mugavuse tagamiseks kasutatakse täiendavaid kinnitusvahendeid ja õhku läbilaskvaid materjale, mis ennetavad higistamist ja lasevad nahal normaalselt hingata.

Kindlasti võib toetavat vööd kasutada ka pärast sünnitust, et selja taastumist ülepingest veelgi toetada.

  • Medifumi e-poes müüdavad kompressioonravi tooted on valmistanud Baltikumi turuliider Lauma Medical, mis on laialdaselt tuntud just suurepärase kvaliteedi poolest.
  • Kõikide kompressioonraviks kasutatavate vahendite valmistamisel ja täiustamisel on arvesse võetud tervishoiutöötajate ja patsientide ettepanekuid.
  • Tooted valmistatakse uutest ravimeetoditest ja klientide vajadustest lähtuvalt, mistõttu paistavad need silma suurepärase disaini ja kvaliteetsete materjalide poolest. 
  • Endale sobivaima kompressioonitaseme ja suurusega toote leiad mugavalt meie e-poest.
Toodete tagasikutsumine.
Ahvirõuged: Mida peaksid teadma ning kuidas ennetada?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close Minu ostukorv
Close Soovid
Close Viimati vaatasid...
Close
Close
Kategooria